Штрафы за нарушения Законодательства по труду начались !

02.03.2017 18:24

Штрафовать уже начали. Во Львовской области начислили 768 тысяч грн., в Херсонской области также был начислен штраф на частного предпринимателя который торговал в своей торговой точке и у него не был оформлен его родственник, замещавший его в момент отсутствия.

Всё серьезно! Да, возможно, лично Вы избежите штрафа или как-то от него "откреститесь", НО, согласитесь - РИСКИ очень высоки. И, очевидно, нет смысла действовать в новой ситуации также, как было раньше. Необходимо учитывать то, что изменилось Законодательство и действовать более разумно, чтобы не попасть под такое бремя штрафов... О том, что происходит со штрафами и что с этим делать - в этой статье. Информация взята из официальных источников - внизу находится ссылка на них.

За неоформленного работника работодатель может заплатить штраф в 60 500 грн
Управление Гоструда напоминает, что фактический допуск работника к работе без оформления трудового договора предусматривает финансовую ответственность юридических и физических лиц - предпринимателей, которые используют наемный труд, в размере 30 минимальных зарплат за каждого работника. На сегодняшний день эта сумма составляет 43 500 грн.

За фактический допуск работника без трудового договора налагается штрафная санкция от 8 500 грн. до 17 000 грн. Следовательно, допуск одного работника к работе без трудового договора (без приказа) может стоить 60 500 грн. (43 500 грн. + 17 000 грн.) плюс выплата такому работнику заработной платы в размере не ниже средней зарплаты по соответствующему виду экономической деятельности в регионе в соответствующем периоде. (источник - интернет издание "БУХГАЛТЕР.UA" )

Львівська область: за 8 нелегальних працівників «Файнобуд» оштрафовано на 768 тисяч гривень.

У грудні 2016 року стався нещасний випадок зі смертельним наслідком з працівником ТзОВ «Файнобуд», який виконував будівельні роботи. У зв’язку з цим фахівцями Головного управління Держпраці у Львівській області було проведено спеціальне розслідування і позапланову перевірку щодо дотримання вимог законодавства про працю та охорону праці.

За результатами цих заходів  встановлено, що загиблий  та ще семеро будівельників у листопаді 2016 року працювали на цьому підприємстві без будь-якого оформлення, тобто нелегально.

Відтак фахівці ГУ Держпраці у Львівській області застосували штрафну санкцію до ТзОВ «Файнобуд» на суму 768 тисяч грн за допущення до роботи 8 працівників без належного оформлення трудових відносин, а також на 3200 грн. за інші порушення законодавства про працю. Матеріали перевірки скеровано до правоохоронних органів за ознаками грубого порушення законодавства про працю, за що згідно зі ст. 172 КК України передбачена кримінальна відповідальність.

Дніпропетровська область: фахівці ГУ Держпраці перевірили ПрАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод»

img_4890Фахівці управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області завершили планову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці ПрАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод».

Основним видом діяльності підприємства є здійснення ремонту тепловозів для залізничних доріг та промислових підприємств України, що має стратегічне значення не тільки для міста Дніпро, а й для всієї України.

Фахівці Головного управління перевірили 24 виробничих об’єктів підприємства, виявили 247 порушень вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці (вже під час перевірки на підприємстві усунули 90 з виявлених порушень). До адміністративної відповідальності притягнуто 19 посадових осіб. Також спеціалісти ГУ Держпраці підготовили та направили до суду позов на заборону експлуатації 10 одиниць обладнання, технічний стан яких не відповідає вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та подальша експлуатація створює загрозу життю працівників.

Найбільш суттєві з виявлених порушень:

  • не проведено експертне обстеження та позачерговий повний технічний огляд консольно-поворотному крану, який встановлений у механоскладальному цеху;
  • на токарних верстатах небезпечну зону обробки не огороджено захисним пристроєм (екраном);
  • на токарних верстатах відсутнє захисне огородження затискного патрону.

dscf0307Разом з тим, інспектори Держпраці відзначають розвинену культуру праці підприємства: усі будівлі та споруди заводу підтримуються у відповідному технічному стані, також підтримується відповідний технічний стан обладнання, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, якого на підприємстві більше тисячі одиниць.

Під час перевірки, інспектори, з метою попередження випадків виробничого травматизму, проводи інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівниками підприємства. Так, з керівництвом та начальниками цехів і структурних підрозділів  ПрАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» провели нараду щодо безпеки під час виконання робіт.

Обговорили і стан виробничого травматизму за 9 місяців 2016 року на підприємствах Дніпропетровської області  та України в цілому. Так, 73% нещасних випадків стаються через організаційні причини, а саме порушення трудової і виробничої дисципліни, порушення вимог технологічного процесу. Спеціалісти Держпраці вкотре закликали посилити контроль за додержанням вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці з боку інженерно-технічних працівників в структурних підрозділах підприємства.

Источник: Державна служба України з питань праці.

Что же с этим делать? Как избежать штрафов за неоформленный персонал? Ответ прост - оформить его к себе в штат или через аутстаффинг. Варианты легальные и следует задуматься и сделать расчет выгодности одного и второго. Если Вы задумались над этим - обратитесь к специалистам компании "Аутстаффер" и они помогут Вам с расчетами!

Коментарі

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Посада і назва компанії
Текст